Jeziora, lasy, łąki i ścieżki. Pobiegnij na Mazurach

3 czerwca 2017 roku już po raz szósty biegacze spróbują swoich sił podczas Maratonu Mazury oraz Biegu Szlakiem Krutyni w Gałkowie. Maraton Mazury to alternatywa do wielkich biegów ulicznych! Przepiękne jeziora, lasy, łąki i ścieżki - to tylko niektóre atrakcje mazurskiego krajobrazu! Trasa biegnie przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata!

Ponad 42 kilometry wspaniałych widoków, przygotowane z myślą o tych, którzy gotowi są na spotkanie ze wszystkimi, którzy chcą poznać samych siebie, granice swoich możliwości i biec w miejscu, które warte jest każdego wysiłku, każdego kolejnego kroku, każdego kolejnego oddechu, nawet jeśli coraz bardziej zmęczonego.??

W zawodach w Gałkowie wzięła udział m.in. top modelka Kamila Szczawińska (nr 743)W zawodach w Gałkowie wzięła udział m.in. top modelka Kamila Szczawińska (nr 743) Archiwum Maratonu Mazury/Dariusz Gałązka

Każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie: od królewskiego dystansu 42,195 km, przez 10 km "BIEG SZLAKIEM KRUTYNI", jednej z najbardziej malowniczych polskich rzek, aż po “Bieg Rodzinny” dla dzieci i wszystkich tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z bieganiem.

Jeziora, lasy, łąki i ścieżki. Pobiegnij na MazurachJeziora, lasy, łąki i ścieżki. Pobiegnij na Mazurach Maraton Mazury

Uczestnicy Maratonu Mazury skorzystać będą mogli również z atrakcji przygotowanych w "Miasteczku Maratońskim EKO Life". Strefa regeneracji i wypoczynku, sklepy ze sprzętem dla biegaczy, a także najsmaczniejsze produkty regionu na Mazurskim Eko Targu, to tylko niektóre punkty programu dodatkowego. Wszyscy uczestnicy Maratonu Mazury otrzymają koszulki, medale i prezenty od sponsorów, a dzieci wyjątkowe upominki i miasteczko atrakcji z animatorami.

Ponad 500 osób wystartowało w V edycji Maratonu Mazury w GałkowiePonad 500 osób wystartowało w V edycji Maratonu Mazury w Gałkowie Archiwum Maratonu Mazury/Dariusz Gałązka

Rodzice biorący udział w maratonie, na czas biegu pozostawić mogą swoje pociechy pod opieką wolontariuszy.

Jeziora, lasy, łąki i ścieżki. Pobiegnij na MazurachJeziora, lasy, łąki i ścieżki. Pobiegnij na Mazurach Maraton Mazury

Start i Meta w Gałkowie, 10 km od Rucianego- Nidy, 20 km od Mrągowa i 18 km od Mikołajek. To miejsce słynne za sprawą stadniny koni, doskonałych restauracji, oberży i pełnych uroku pensjonatów. Maraton Mazury to fantastyczny czas pełen wielkich sportowych emocji, okazji do poznania nowych przyjaciół i spędzenia niezapomnianych chwil w jednym z najpiękniejszych miejsc, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie!?

WIĘCEJ INFORMACJI NA www.maratonmazury.pl

ZGŁOSZENIA NA BIEGI: TUTAJ