Znamy trasę Maratonu Mazury i Biegu Szlakiem Krutyni 10 km!

Przepiękne łąki, jeziora, lasy. Trasa, biegnąca przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata!

Ponad 42 kilometry wspaniałych widoków, przygotowane z myślą o miłośnikach natury. Biegaczach, którzy oprócz chęci sprawdzenia się w rywalizacji sportowej i poznania możliwości swojego organizmu, kochają kontakt z przyrodą, lubią biegać po miękkich ścieżkach, w otoczeniu łąk, jezior i lasów.

Oprócz królewskiego dystansu 42,195 kilometrów, mamy też Bieg Szlakiem Krutyni, na dystansie 10 kilometrów, biegnący wzdłuż jednej z najbardziej malowniczych polskich rzek. Jest też Bieg Rodzinny, dla dzieci i nie tylko. Również dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem.

Uczestnicy Maratonu Mazury będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych w Miasteczku Maratońskim EKO Life. Znajdzie się tam między innymi strefa regeneracji i wypoczynku, sklepy ze sprzętem dla biegaczy, a także najsmaczniejsze produkty regionu na Mazurskim Eko Targu.

Wszyscy uczestnicy Maratonu Mazury otrzymają koszulki, medale i prezenty od sponsorów, a dzieci wyjątkowe upominki. Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy również pełne atrakcji miasteczko zabaw.

Maraton Mazury to zdrowa alternatywa dla wielkich biegów ulicznych. Tutaj biegamy po miękkich, leśnych ścieżkach, oddychając czystym powietrzem mazurskich lasów.

Termin imprezy: 3 czerwca 2017.

Zapraszamy do zapisów na stronie internetowej organizatora