Dzień Dziecka z lekkoatletyką: Anna Jagaciak poprowadzi lekcję WF-u!

Jedna z najbardziej obiecujących polskich lekkoatletek Anna Jagaciak 1 czerwca poprowadzi specjalną lekcję WF-u dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 344 na warszawskiej Białołęce. W ten sposób zainauguruje cykl podobnych wydarzeń, które będą miały miejsce w kolejnych miesiącach tego roku.

Anna Jagaciak, specjalistka w trójskoku i skoku w dal, jedna z ambasadorek programu Lekkoatletyka dla Każdego zadebiutowała w tej roli w październiku ubiegłego roku:

Praca z młodymi ludźmi to dla mnie niezwykłe przeżycie. Dzielenie się pasją do sportu i próba zaszczepienia w nich zamiłowania do aktywności fizycznej to odpowiedzialne zadanie. Jednak to dopiero połowa drogi do osiągnięcia sukcesu. Równie istotne jest to, w jaki sposób się odżywiamy, w jakich odstępach czasowych jemy i pijemy. To kolejny ważny element, od którego zależy zdrowie i dobre samopoczucie każdego z nas – mówi Anna Jagaciak, która w ramach programu, objętego Partnerstwem Strategicznym przez Nestlé Polska, uczy młodzież zasad prawidłowego żywienia.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli również skorzystać z porad dietetycznych ekspertów ds. żywienia Nestlé ze szczególnym uwzględnieniem aspektów prawidłowego nawadniania organizmu.

W ramach tegorocznych warsztatów żywieniowych koncentrujemy się na istotności właściwego nawadniania organizmu. Dlaczego i ile szklanek wody powinnyśmy pić codziennie, jakie funkcje pełni woda dla naszego organizmu – tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy naszego spotkania – dodaje Blanka Mellova, ekspert ds. żywienia Nestlé Polska S.A.

Spotkanie z Anną Jagaciak odbędzie się w czwartek, 1 czerwca 2017 r., o godz. 10:30 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 344 przy ul. Erazma z Zakroczymia 15 na warszawskiej Białołęce.

Lekcja WF-u z gwiazdą to część specjalnego programu „Lekkoatletyka dla każdego” mającego na celu promocję aktywności fizycznej oraz zdrowego żywienia wśród dzieci i młodzieży, który Nestlé prowadzi wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki. Działania w ramach programu skierowane są do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów. W ubiegłym roku program „Lekkoatletyka dla każdego” był realizowany w całej Polsce przez 16 wojewódzkich Ośrodków Lekkiej Atletyki.