Pierwsza sztafeta dla dzieci za nami!

10-11 czerwca na świeżo wyremontowanym stadionie lekkoatletycznym przy ul. 11 Listopada 28 (posiadającym certyfikat IAAF), odbyła się sztafeta Electrum Ekiden dla dorosłych i po raz pierwszy w historii również dla dzieci. Tegoroczna edycja biegu była rekordowa pod każdym względem!

W biegu głównym wystartowała imponująca liczba 203 (to o 22 więcej niż w 2016 roku) drużyn. Wśród drużyn, znalazły się sztafety firmowe takich marek jak: Promotech, Rosti, Ikea, Akcess, Barter, Castorama, Infinity Group, ING Bank, Coca Cola, Electrum, Top Auto i ALEX.

Po raz pierwszy w historii Electrum Ekiden wystartowała również sztafeta dzieci, w której wzięło udział 111 drużyn czteroosobowych. Rywalizacja najmłodszych wywołała falę pozytywnej energii, w którą zostali zaangażowani nie tylko sami uczestnicy, ale i rodzice startujących dzieci. To pierwsza tego typu inicjatywa dla dzieci w Polsce, która okazała się ogromnym sukcesem — limit miejsc został wyczerpany na dobrych kilka dni przed startem! Większość dzieci otrzymała w sobotę kolejną (drugą) naklejkę do swojej książeczki Super Biegacza. O co biega? Każde dziecko startując w biegach Fundacji Białystok Biega w 2017 roku otrzyma specjalną książeczkę, a na mecie każdego z biegów nalepkę. 3 różne nalepki to tytuł i specjalny medal SUPER BIEGACZA. Warto dodać, że kolejny bieg dla dzieci odbędzie się w Szelmencie 15 lipca — Hero Run Kids. Będzie to okazja to zebrania kolejnej nalepki do książeczki.

Cieszymy się, że projekt Super Biegacza spotkał się z takim pozytywnym odzewem. Od zera stworzyliśmy projekt, który sprawił, że rodzice zaczęli mocniej dopingować swoje dzieci do aktywności, a same dzieci z niecierpliwością dopytują o kolejny bieg — powiedział Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Dzięki rekordowej ilości drużyn, uda się przekazać więcej środków dla Fundacji Pomóż Im, prowadzącej Hospicjum dla Dzieci. Wg wstępnych danych będzie to kwota powyżej 20.000 zł.

Zainteresowanie biegami sztafetowymi rośnie z roku na rok. Firmy zauważyły, że bieganie drużynowe jest znakomitym narzędziem do budowania ducha zespołu, a sam Ekiden to nic innego jak spotkanie integracyjne utrzymane w duchu zdrowego stylu życia i niesienia pomocy innym. Cieszy nas również zaangażowanie niektórych firm, które ustawiały na murawie stadionu namioty dla swoich pracowników i zaprzyjaźnionych biegaczy. Dzięki temu, z jednej strony pokazuję się w bardzo dobrym świetle wobec biegaczy, z drugiej, pracownicy czują się dumni, że pracują i tym razem biegają, dla swojej firmy. Jak podsumuję w skrócie rekordową edycję Electrum Ekiden? To po prostu dwa dni sztafetowego biegania, dwa dni rodzinnego, zespołowego pikniku w dobrej atmosferze. Dawka pozytywnej energii, która z pewnością długo pozostanie między członkami drużyn — powiedział Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji Białystok Biega.

Kolejny Electrum Ekiden już 9-10 czerwca 2018. W nadchodzącej edycji zostaną zwiększone limity miejsc zarówno dla najmłodszych biegaczy.
—————

Zwycięzcą 3. edycji Electrum Ekiden została drużyna OSTII (OŚRODEK SZKOLENIA TRENERÓW I INSTRUKTORÓW) z wynikiem 2:26:52. Warto zaznaczyć, iż OSTII poprawiło wynik zwycięzców z roku 2016.


Podium w kategorii generalnej:


1. OSTII (2:26:52)
2. 18. Pułk Rozpoznawczy (2:35:18)
3. Hajnówka Biega (2:44:59)


Klasyfikacja Drużyn Kobiecych:


1. Błyskawice (3:18:23)
2. Biegostok (3:18:40)
3. Gruba na bramkę (3:28:37)


Klasyfikacja Firmowa:


1. Bliska Team (2:53:39)
2. Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej (3:01:41)
3. CORAL (3:08:00)

Pełne wyniki znajdują się na stronie organizatora.