Rekordzista Polski w biegu na 800 metrów odpowiada Adamowi Kszczotowi: Cieszmy się z tego co mamy...

Paweł Czapiewski, rekordzista Polski w biegu na 800 metrów, odniósł się do ostatnich mocnych słów Adama Kszczota, mistrza Europy, o słabym zainteresowaniu lekką atletyką w Polsce.

We wtorek opublikowaliśmy wywiad z Adamem Kszczotem, mistrzem Europy i wicemistrzem świata w biegu na 800 metrów. Jeden z najlepszych polskich sportowców mocno wypowiedział się o mediach w naszym kraju, popularności piłką nożną oraz niezbyt dużym zainteresowaniem kibiców lekką atletyką. - Przeciętny kibic nie docenia sukcesów w innych dyscyplinach. W dużej mierze odpowiadają też za to media. Zajęcie czwartego czy ósmego miejsca w finale jest u nas opisywane jako porażka. Nie pojmuję tego. Sukcesy wielu znamienitych sportowców są spychane na boczny tor. Tymczasem za sam awans na mistrzostwa Europy, piłkarzy wychwala się pod niebiosa i mówi o tym w kategoriach niebotycznego osiągnięcia - mówił Kszczot. - Nic dziwnego, że wielu zdolnych zawodników, uprawiających inne dyscypliny, czuje się urażona i niedoceniona. Staram się to jednak jakoś rozumieć. Piłka nożna jest banalnym sportem. Zapamiętanie kilku prostych zasad nie stanowi dla nikogo najmniejszego problemu. Inaczej jest w innych sportach zarówno indywidualnych jak i drużynowych, które stoją na wyższym poziomie, gdzie tych reguł jest więcej i trudniej je ogarnąć.

Kontrowersyjna wypowiedź Kszczota wywołała lawinę komentarzy. Głos w tej sprawie na swoim profilu na Facebooku zabrał również Paweł Czapiewski, były mistrz Europy i rekordzista Polski w biegu na 800 metrów.

- Cieszmy się z tego co mamy (transmisja na żywo w TVP i Eurosporcie, duża uwaga mediów) i na prawdę nie narzekajmy! - napisał Czapiewski. [pisownia oryginalna]

Kto ma rację?