Adam Kszczot o głośnym wywiadzie dla PolskaBiega.pl: Nie wiedziałem, że wywołam taką burzę, ale...

Adam Kszczot był gościem programu "Sportowa Niedziela". Mistrz Europy i wicemistrz świata w biegu na 800 metrów, odniósł się m.in. do ostatniego głośnego wywiadu oraz podziękował Zbigniewowi Bońkowi.

Wywiad z Adamem Kszczotem, który tydzień temu opublikowaliśmy na naszym serwisie odbił się bardzo szerokim echem. Mistrz Europy i wicemistrz świata w biegu na 800 metrów, podobnie jak wcześniej Marcin Lewandowski na Facebooku, w mocnych słowach zwrócił uwagę na słabsze zainteresowanie mediów i kibiców sukcesami polskich lekkoatletów w przeciwieństwie do piłkarskiego Euro.

PolskaBiegaPolskaBiega PAP

Słowa Kszczota były komentowane przez wielu ekspertów oraz gwiazdy sportu. W niedzielę 27-letni lekkoatleta z Łodzi był gościem programu "Sportowa Niedziela", w którym odniósł się m.in do trwających w Zakopanem przygotowań do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro oraz niedawnego wywiadu.

- Jestem w trakcie ciężkich przygotowań, realizuję specyficzne treningi do 800 metrów. Na czym polegają? Na wysokim zakwaszeniu trzeba bardzo szybko i długo biegać. Nie jest łatwo, ale warto jednak zacisnąć zęby, bo efekty są wspaniałe. Jestem pewny, że na igrzyskach olimpijskich będę w optymalnej formie - zapowiada Kszczot.

Jeden z najlepszych biegaczy na świecie wypowiedział się również na rozmowy z naszym dziennikarzem Damianem Bąbolem, która w sieci wywołała lawinę komentarzy.

- Nie wiedziałem, że moje słowa wywołają taką burzę, ale z drugiej strony to dobrze. Dziękuję wszystkim wiernym kibicom lekkiej atletyki, którzy zawsze nas wspierają. Chciałem zwrócić uwagę na duże dysproporcje w przekazach medialnych jeśli chodzi o sukcesy w sportach indywidualnych. (...) Dziękuję Zbigniewowi Bońkowi, który swoim wpisem na Twitterze solidaryzował się z lekkoatletami. To był wspaniały gest.

Cała rozmowa z Adamem Kszczotem w "Sportowej Niedzieli" do obejrzenia TUTAJ