Joanna Jóźwik wraca do gry! "Co się zmieniło w moim życiu po igrzyskach...?"

Joanna Jóźwik, jedna z najlepszych polskich biegaczek, zaczęła przygotowania do nowego sezonu. Główny cel: mistrzostwa świata w Londynie.

25-letnia zawodniczka ma za sobą niezwykle udany debiut na igrzyskach olimpijskich. W finałowym biegu na 800 metrów w Rio de Janeiro zajęła piąte miejsce. Po świetnych występach w Brazylii, razem ze swoją przyjaciółką wyjechała na zasłużony odpoczynek do włoskiego Rimini. - Potrzebowałam tych wakacji. Odcięłam się na chwilę od sportu i codziennej treningowej dyscypliny - opowiada Jóźwik. - Niestety, chyba trochę za bardzo się rozleniwiłam, bo po pierwszych treningach czuję się zakwaszona.

Ostatnio sporo czasu Jóźwik spędza na siłowni, gdzie wykonuje podstawowe ćwiczenia. - Pracuję nad mięśniami brzucha, grzbietu. Robię przysiady na bardzo małych obciążeniach oraz przeróżne ćwiczenia z ciężarem mojego ciała. Nie wykonuję jeszcze żadnych skipów. To etap budowania bazy - wyjaśnia Jóźwik.

Oczywiście oprócz zajęć wzmacniających na siłowni, jedna z najlepszych polskich zawodniczek wznowiła również treningi biegowe. Tygodniowo pokonuje około 45 kilometrów.

Joanna JóżwikJoanna Jóżwik instagram.com/joanna.jozwik

Już wkrótce Jóźwik rozpocznie znacznie bardziej intensywne treningi. Za dwa tygodnie wyjeżdża na obóz do Zakopanego. Zaraz po powrocie z Tatr wyleci na przygotowania do Portugalii, a niemal cały styczeń spędzi na treningach w Republice Południowej Afryki.

Głównym celem młodej biegaczki są przyszłoroczne mistrzostwa świata w Londynie. Jednym z etapów przygotowań do najważniejszej imprezy mają być też starty w hali, za którymi Jóźwik raczej nie przepada. - Na początku zastanawialiśmy nad zrezygnowaniem z występów halowych, ale mój trener Andrzej Wołkowycki ostatecznie zdecydował, że taki przerywnik może mi tylko pomóc - tłumaczy.

Czy coś się zmieniło w życiu Joanny Jóźwik po igrzyskach olimpijskich? - Nie. Serio, kompletnie nic. Chociaż? No może tylko mam więcej fanów na Facebooku - śmieje się biegaczka. - Wciąż jestem tą samą Asią.

W środę (2 listopada) Joanna Jóźwik będzie gościem redakcji PolskaBiega.pl. Z tego wyjątkowego spotkania przeprowadzimy transmisję LIVE na naszym Facebooku.