Pobiła rekord świata na dystansie 10km!

Joyciline Jepkosgei

Joyciline Jepkosgei (Politika Chvojka Jan/ RunCzech)

Niesamowity występ młodej Kenijki. W miniony weekend, 23-letnia Joyciline Jepkosgei jako pierwsza kobieta na świecie złamała 30 minut na dystansie 10km! Podczas biegu ulicznego w Pradze uzyskała wynik 29:43. Tym samym pobiła swój dotychczasowy rekord świata wynoszący 30:04.

Joyciline Jepkosgei zabłysnęła już 1 kwietnia podczas tegorocznego półmaratonuSportisimo Prague Half Marathon. Kenijka zapisała się w historii jako rekordzistka świata na dystansie 21,097km z czasem 1:04:52. Podczas tego wyścigu pobiła aż cztery rekordy świata, na 10 (30:04), 15 (45:37) i 20km (1:01:25).  Rywalizacja kobiet była na bardzo wysokim poziomie, aż osiem zawodniczek uzyskało czas poniżej 1:10. Dla Jepkosegi to był dopiero 5 półmaraton w karierze.

Joyciline JepkosgeiJoyciline Jepkosgei Politika Chvojka Jan/RunCzech

Minęło zaledwie 6 miesięcy od jej fantastycznego występu na wiosnę, a w minioną sobotę Kenijka ponownie udowodniła, że jest w rewelacyjnej formie. Podczas biegu Birell Prague Grand Prix okazała się niedościgniona. Triumfowała w stolicy Czech przed swoją rodaczką Fancy Chemutai – 30:06 i startująca w barwach Bahrajnu Violah Jepchumbą – 30:25.

Najlepsza 10 Kobiet

Top 10 WomenTop 10 Women materiały prasowe

Zobacz także
  • Zdrowe fit przekąski Domowe wersje znanych przysmaków [5 przepisów na zdrowe przekąski]
  • W jaki sposób poprawić mobilność bioder u biegaczy? Biodra jako centrum dowodzenia u biegaczy. Jak zwiększyć ich mobilność i uniknąć kontuzji?
  • Trening na skrzyni dla biegaczy Ćwiczenia na skrzyni dla biegaczy [5 propozycji]
Komentarze (2)
Pobiła rekord świata na dystansie 10km!
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX