Ewa Jagielska ponownie triumfuje w stolicy

Ewa Jagielska po raz kolejny potwierdza swoją wysoką formę. Tym razem zwycięża podczas Samsung Irena Women's Run na dystansie 5 km. Jest biegaczką wszechstronną. Z pewnością jeszcze nie raz będziemy mogli widzieć biegaczkę na podium.

Ewa Jagielska jest biegaczką wszechstronną, biega na dystansach od 5 km do maratonu. Swoją przygodę z bieganiem zaczęła dość późno bo w wieku 29 lat. Chciała wrócić do formy i odzyskać figurę po urodzeniu dziecka. Od 2014 roku współpracuje z trenerem Markiem Jakubowskim, który specjalizuje się w biegach długodystansowych.

Samsung Irena Women's RunSamsung Irena Women's Run Adrian Kwiatkowski

Druga część sezonu tego roku, przyniosła Ewie wiele sukcesów, w tym dwa tytuły rangi Mistrzowskiej.

  • Mistrzostwa Polski na dystansie 5 km w Kleszczowie (17 września), z czasem 16:23
  • Mistrzostwa Polski na dystansie półmaratonu w Pile (3 września), z czasem 1:17:15

Podczas Mistrzostw Polski na dystansie 10 km (26 sierpnia), rozegranych w Łodzi zajęła drugą lokatę z rezultatem 34:45.

Do kompletu zabrakło jedynie udziału w Mistrzostwach Polski na dystansie maratonu, które odbyły się 2 kwietnia w Dębnie. Tytuł mistrzowski zdobyła Dominika Stelmach z czasem 2:41:13.

Jagielska to zawodniczka bardzo zdeterminowana i pracowita. Pokazuje, że ma ogromny potencjał. To zawodniczka, o której usłyszymy z pewnością jeszcze nie raz. Powoli nabiera wiatru w żagle.

39. PZU Maraton Warszawski39. PZU Maraton Warszawski Adrian Kwiatkowski

Podczas 39. PZU Maratonu Warszawskiego (24 września) dobiegła jako trzecia kobieta i pierwsza Polka! Poprawiła swój rekord życiowy o blisko 14 minut, obecnie legitymuje się czasem 2:41:51. Na mecie czekał jej najwierniejszy kibic, mąż Ewy towarzyszy jej na każdym starcie.

Dokładnie tydzień po maratonie (1 października) wystartowała w Biegnij Warszawo na dystansie 10 km. Odniosła kolejny sukces, a na mecie zameldowała się jako pierwsza kobieta ze znakomitym wynikiem - 34:15. Druga zawodniczka miała do Ewy blisko 2 minuty straty.

Biegnij Warszawo 2017Biegnij Warszawo 2017 Adrian Kwiatkowski

W miniony weekend Jagielska ponownie triumfowała w stolicy, tym razem na dystansie 5 km. Wyścig rozegrał się pomiędzy dwiema zawodniczkami. Dominika Stelmach dobiegła jako druga - z 7 sekundową startą. Zwyciężczyni Samsung Irena Women's Run uzyskała czas 17:00. Obie Panie od samego początku wysunęły się na prowadzenie i większą część dystansu biegły ramię w ramię. 

Samsung Irena Women's RunSamsung Irena Women's Run Adrian Kwiatkowski