Magdalena Mielnik nie żyje. Znakomita triathlonistka miała 26 lat

Triathlonistka zmarła nagle. W ostatnich miesiącach miała problemy zdrowotne. Wszystko wskazywało na to, że Magda wraca do gry. Jej marzeniem był udział w igrzyskach olimpijskich.

Magdalena Mielnik zmarła nagle we wtorek, 7 listopada 2017 roku w Olsztynie. Od najmłodszych lat jej pasją był sport. Chciała uzyskać minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janerio 2016 roku, niestety nie udało się.

Karierę rozpoczęła trenując pływanie. Jako triathlonistka w krótkim czasie awansowała do kadry narodowej, najpierw młodzieżowej potem seniorskiej. Propagowała triathlon, z jej inicjatywy w 2014 roku w Kortowie odbyły się duże zawody. Sama prowadziła treningi dla osób, które stawiały swoje pierwsze roki w triathlonie. Swoją pasją dzieliła się w Olsztynie i mediach społecznościowych.

Trenowała w barwach Warmińsko- Mazurskiego Klubu Sportowego. Ukończyła ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Magdalena Mielnik była młodzieżową mistrzynią Europy w aquathlonie i mistrzynią Polski w triathlonie.

Smutna wiadomość dotarła do Nas z olsztyńskiej "Gazety Wyborczej". Młoda sportsmenka od kilku miesięcy walczyła z depresją, ale w ostatnich tygodniach wszystko wskazywało na to, że wraca do gry.

Ogromne wyrazy współczucia dla całej rodziny i bliskich.

Komentarze (86)
Magdalena Mielnik nie żyje. Znakomita triathlonistka miała 26 lat
Zaloguj się
 • generalgapcio

  Oceniono 24 razy 10

  Sport wyczynowy nie idzie w parze ze zdrowiem. W niektórych przypadkach zabija. Czy to jest taki przypadek?

 • calmy

  Oceniono 30 razy 10

  Proszę wyłączcie komentarze. Wylewu hejtu, głupoty i sentymentalnego kiczu pod tak smutną wiadomością nie zniosę.

 • ktrztr

  Oceniono 7 razy 7

  Artykuł jak często bywa na tym portalu to zbitek faktów, które mogą prowadzić do wniosku, że sport kończy się depresją a ta prowadzi do śmierci (choć nie podano szczegółów). Z szacunku do zmarłej sklećcie z 10 rozsądnych zdań albo milczcie

 • baaag

  Oceniono 5 razy 5

  Co by nie było to tragedia. W takim wieku szczególnie.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 12 razy 4

  Niestety nie jest to pierwsza młoda ofiara sportu wyczynowego.
  Co jest szokujące to fakt, że sportowcy są systematycznie badani, ale ...
  Nie, broń boże nie sugeruję skutków dopingu czy czegoś w tym rodzaju. Po prostu medycyna nie jest wszechmocna.
  Szkoda każdego życia, a szczególnie młodego.

 • nemo7_2

  Oceniono 5 razy 3

  Trudno w to uwierzyć ani się z tym pogodzić.
  Wielki smutek.

 • davenport2014

  Oceniono 7 razy 3

  Szkoda że nie mogłem z nią porozmawiać. Pokazałbym że nie jest tak źle. Jest piękna, utalentowana ma pasje, dzięki której może wyżyć (pewnie na nie zbyt wysokim poziomie ale jednak robi to co kocha). Moja sytuacja jest o wiele gorsza, przegrałem życie, nie mogę znaleźć dobrej pracy, bo mieszkam z jednej strony na zadupiu a z drugiej cierpię na fobię społeczną. Ciągle trafiam na prace za 1600 i długo w nich nie wytrzymuje z racji choroby. Do tego jestem brzydki (obiektywny fakt nie urojenie, choroba progenia). Ale nie chcę się zabić. Może pokazując jej moją sytuację zrezygnowała by z tego kroku. A ja żałuję że nie mogłem umrzeć zamiast niej, tak by było lepiej dla wszyskich

 • sop3

  Oceniono 3 razy 3

  RiP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX