Triathlon to sport dla egoistów? Wcale nie!

Można trenować, startować, być ciągle w ruchu i żyć sportem. Można też przy okazji pomóc komuś, kto z poruszaniem się ma problem. 12xPomagam, czyli Ironman raz w miesiącu. Najbliższa odsłona akcji już w niedzielę!

Pierwszego Ironmana w ramach wymyślonego przez siebie projektu „12 x pomagam” 36-letni Radek Kokosza zrobił w nocy w październiku. Po przepłynięciu niespełna czterech kilometrów w basenie na warszawskich Bielanach wskoczył na rower, by pokonać na nim 180 kilometrów. Gdy zsiadał, była już czwarta rano, a temperatura sięgała zera stopni. Przez całą trasę tuż za nim samochodem jechała żona Agata, podjeżdżając co jakiś czas, by wymienić zimny bidon na.. nieco cieplejszy, a twardego od zimna batona energetycznego zastępując takim, którego przynajmniej dało się przełknąć. Maraton kończył wraz z innymi przypadkowo spotkanymi biegaczami, którzy wychodzili potruchtać w ten wyjątkowo chłodny jak na październik poranek. Dochodziła dziesiąta

O projekcie „12 x pomagam”

Do września 2016 roku raz w miesiącu Radek pokona trasę triathlonu na dystansie Ironman czyli 3,8 km pływania, 180 km na rowerze i 42,195 km biegu. Razem 226 km. Bez względu na warunki atmosferyczne i porę dnia, a także nocy. Najbliższa, już druga odsłona akcji odbędzie się w niedzielę, 29 listopada. Po co Radek Kokoszka to robi?

Po latach treningów i ścigania na zawodach uznałem, że nadszedł czas, by na coś ten wysiłek się przełożył. Poznaliśmy wtedy z Agatą rodziców Piotrka. Zdaliśmy sobie sprawę, jak niewiele należy zrobić, by mu pomóc. Chłopak, żeby móc w miarę samodzielnie funkcjonować, potrzebuje wózka, którego cena sięga 50 tys. złotych. Dla jego rodziców, opłacających m.in. rehabilitację, to kwota zawrotna. Doszliśmy do wniosku, że spróbujemy im pomóc. I tak to się zaczęło – opowiada Radek.

Bez względu na osiągnięty na „mecie” wynik zrealizowany zostanie charytatywny cel projektu. To wsparcie finansowe cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe Piotrka Kupca, z rodzicami mieszkającego w podwarszawskim Dziekanowie Leśnym. Każda minuta poniżej i każda powyżej dwunastu godzin to złotówka przeznaczana na zakup wózka. Jeżeli czas przekroczy dwanaście godzin, „karne” minutki wpłaca Radek. Jeżeli poniżej, dowolny darczyńca – osoba prywatna albo firma.Projekt 12xPomagam - Radek Kokosza i Piotrek KupiecPiotrek, aby móc funkcjonować w miarę samodzielnie, potrzebuje wózka Vassilli HI-LO VARIO. Niestety nie należy on do najtańszych (ok. 48 tys. zł). Celem projektu 12xpomagam jest zatem wsparcie Piotrka w uzyskaniu środków finansowych na ten cel, ponieważ praktycznie wszystkie fundusze, jakie udaje się pozyskać jego rodzicom, przeznaczane są na bieżące potrzeby chłopaka, jak np. rehabilitacja.
Numer konta na które można dokonywać wpłat w ramach naszej akcji 12xpomagam:
Bank PKO BP
nr konta: 33102010260000140202641645
Marek Kupiec
ul. Marii Konopnickiej
05-092 Dziekanów Leśny
tytułem: 12xpomagam

Radek Kokosza, który podjął się tego wyzwania jest ojcem trzech synów i od zawsze związany jest ze sportem. W szkole pływał, w technikum jeździł na rowerze, na studiach zajmował się już wszystkim razem, uprawia triathlon od 2008 roku.

Do Radka można dołączać w trakcie kolejnych Ironmanów oraz wspierać finansowo projekt 12xPomagam. Najbliższa, już druga odsłona akcji odbędzie się w niedzielę, 29 listopada. Jeśli macie ochotę się przyłączyć do części rowerowej lub biegowej Radek zaprasza od godz. 9:00 w okolice basenu CRS przy ul. Conrada 6 w Warszawie.12xPomagam

Szczegółowe informacje:
http://12xpomagam.pl/
https://www.facebook.com/12xpomagam
kontakt@12xpomagam.pl