Ależ poświęcenie! Zobacz heroiczny finisz braci Brownlee, medalistów olimpijskich z Rio! [WIDEO]

Damian Bąbol
W ostatnich zawodach z cyklu Pucharu Świata ITU w meksykańskim Cozumel, kibice oglądali dramatyczny finisz, który przejdzie do historii triathlonu. Wszystko za sprawą dwóch najlepszych zawodników IO z Rio, czyli braci Brownlee.

Zawody w Cozumel były rozgrywane na dystansie olimpijskim. Uczestnicy mieli do pokonania: 1,5 km pływania, 40 km jazdy na rowerze i 10 km biegu.

Do mety pozostało zaledwie kilkadziesiąt metrów, ostatnia prosta. Lider Jonathan Brownlee, srebrny medalista z Rio, był już jednak niezwykle wyczerpany, słaniał się na nogach. Jeden z wolontariuszy zaczął mu pomagać w opuszczaniu trasy. Wydawało się że Jonathan nie ukończy wyścigu.

Chwilę później na ostatnim zakręcie wyłonili się Henri Schoeman z RPA, a tuż za nim Alistair Brownlee, starszy o dwa lata brat Jonathana i mistrz olimpijski z Rio. Ten pierwszy samotnie pognał do mety, włączając na ostatnich metrach turbodoładowanie. Alistair widząc olbrzymie cierpienie brata, zrezygnował z walki o zwycięstwo. Wziął Jonathana za ramię i razem doczłapali do mety.

ZOBACZ INNYCH SPORTOWCÓW, KTÓRZY PRZEŁAMYWALI GRANICE BÓLU

Tuż przed metą Alistair pchnął brata za końcową linię, zapewniając mu drugie miejsce w końcowej klasyfikacji. Do zwycięzcy obaj stracili tylko 18 sekund! Gdyby Jonny wygrał ostatnie zawody sezonu, byłby zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Alistair nie ukrywał, że trochę na brata był zły: - Żałuję, że ten bałwan nie rozłożył lepiej sił, mógł przecież truchtać ostatnie 2 km!

Po przekroczeniu mety Jonathanem od razu zaopiekowali się sanitariusze. Zawodnik został odwieziony do szpitala, skąd wysłał tweeta, w którym dziękował swojemu bratu nie niewiarygodną lojalność na ostatnich metrach.

Kim są bracia Brownlee?

Alistair (ur. 1988) i Jonathan Brownlee (1990) to najbardziej znane i utytułowane rodzeństwo w triathlonie. Dwukrotnie podczas ostatnich igrzysk olimpijskich w Londynie i Rio stawali razem na podium. Alistair dwukrotnie zdobywał złoto i mistrzostwo świata, Jonathan zaś ma na koncie brązowy i srebrny medal.

Zobacz wideo
Komentarze (28)
Ależ poświęcenie! Zobacz heroiczny finisz braci Brownlee, medalistów olimpijskich z Rio! [WIDEO]
Zaloguj się
 • e-mucha.info

  Oceniono 1 raz 1

  Gdzie to wideo?

 • homo_faber_1974

  Oceniono 1 raz 1

  Zwyczajne wyrachowanie, chodziło o walkę o punkty w klasyfikacji generalnej. Próba wypaczenia wyników, bez oglądania się na wysiłek innych zawodników, którzy samodzielnie zapracowali na swój wynik.

 • Jacek Kozicki

  Oceniono 1 raz 1

  Może piękne, ale najzwyczajniej w świecie chcieli wydudkać piątego na mecie Hiszpana Mario Mole. Mola na szczęście zdobył mistrzostwo cyklu ITU World Triathlon Series wyprzedzając Jonathana Brownlee o 4 punkty. Co oznacza, że gdyby Hiszpan przybiegł szósty lub braciszek został zaniesiony na metę na pierwszym miejscu tytuł przyznany by został Brytyjczykowi.

 • tpdlagier

  Oceniono 4 razy 0

  Porządnie wychowani bracia. Dziś ludzkie zachowanie staje się sensacją, a właściwa relacja rodzinna jest podziwiana jak cud. Ale to krzepi. Gratuluję chłopakom.

 • boliver

  Oceniono 3 razy -1

  Dyskwalifikacja za złe koksowanie

 • andrzej2310

  Oceniono 3 razy -1

  Czy za przenoszenie zawodnika przez metę nie powinno zakończyć się dyskwalifikacją ich obu?

 • gmsaxz

  Oceniono 3 razy -1

  czy dyscyplina, w której mistrz olimpijski, a więc człowiek o olbrzymiej znajomości swojego ciała i możliwości potrafi zasłabnać na trasie i wylądowac w szpitalu to jeszcze sport, czy masochizm?

 • Jan Mila

  Oceniono 1 raz -1

  Dlaczego coś, co powinno być normalne, jest sensacją ? Bo aż tak źle jest na świecie, że zło i patologia to norma... Smutne, prawda ?

 • tomekg_lodz

  Oceniono 7 razy -1

  Niestety Alister powinien zostać zdyskwalifikowany. Jest to niedozwolona pomoc osób trzecich w ukończeniu zawodów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX