Wings for Life World Run 2017. Polacy zdominowali światowy bieg!

Bartosz Olszewski i Dominika Stelmach zdominowali czwartą edycję Wings for Life World Run, niezwykłego biegu, w którym to meta goni uczestników.

Najszybszy z polskich zawodników - Bartosz Olszewski triumfował w Mediolanie. Pokonał ponad 88 km! To najlepszy wynik wśród biegaczy w tegorocznej edycji Wings for Life. Lepszy rezultat osiągnął tylko Szwed Aron Anderson, który w Dubaju na wózku inwalidzkim przejechał 92 km. We Włoszech 32-letni Olszewski stoczył zaciętą walkę z Giorgio Calcaterrą, mistrzem świata na 100 km i ubiegłorocznym zwycięzcą klasyfikacji generalnej.

To trzecia z rzędu wygrana warszawskiego biegacza w zawodach w ramach Wings for Life. Wcześniej zdominował wyścigi w: Poznaniu (2015 r.) i Niagara Falls w Kanadzie (2016 r.).

Rekord świata Dominiki Stelmach!

Rewelacyjny wynik osiągnęła również Dominika Stelmach. Tegoroczna mistrzyni Polski w maratonie przebiegła w Santiago de Chile aż 68 km! To rekord świata wśród wszystkich uczestniczek i drugi triumf z rzędu w Wings for Life. W ubiegłym roku zdeklasowała rywalki, wygrywając w Australii.

LUKASZ CYNALEWSKI

Wielkie emocje w Poznaniu

W polskiej edycji, która została rozegrana w Poznaniu, znów najlepszy był Tomasz Walerowicz. Samochód pościgowy, który prowadził Adam Małysz, dogonił Walerowicza na ponad 85 km. W efekcie dało mu to piąte miejsce w światowej klasyfikacji.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym miłym polskim akcencie w tegorocznym Wings for Life. W Cambridge nie miał sobie równych Jacek Cieluszecki, który pokonał prawie 69 km (12. w generalce).

Czym jest Wings for Life World Run?

Wings for Life World Run to jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca samochodem pościgowym, goni zawodników. Jest rozgrywany w 24 lokalizacjach na świecie i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie. Dzięki temu spośród wszystkich biegaczy wyłaniają się światowi zwycięzcy – kobieta i mężczyzna, którym uda się najdłużej "uciekać" przed goniącą ich metą.

Bieg skierowany jest absolutnie do wszystkich, którzy chcą wspomóc działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. 100 proc. wpłat z rejestracji zawodników kierowanych jest właśnie na ten cel. 

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.