93-letni weteran wojenny przebiegł Stany Zjednoczone od jednego wybrzeża do drugiego

Lubimy takie historie, ponieważ to właśnie one utwierdzają nas w tym, że wszelkie granice istnieją tylko i wyłącznie w naszej głowie.

Ernie Andrus ma 93 lata i jest weteranem marynarki wojennej USA. W sierpniu zrealizował swój plan. Ernie przebiegł Stany Zjednoczone od Pacyfiku aż po Atlantyk. Podróż rozpoczął dokładnie 7 października 2013 roku na Mission Beach w San Diego, a zakończył trzy lata później - 20 sierpnia 2016 roku. Tak się złożyło, że akurat dzień wcześniej obchodził swoje 93. urodziny. W sumie Ernie Andrus pokonał około 4200 kilometrów.

 

Andrus dokonując niesamowitej rzeczy, jakim jest ten bieg, jednocześnie zbierał pieniądze na powrót USS LST-325 do Normandii. W związku z 75. rocznicą lądowania w Normandii w 1944 roku. Koszty przeprawy takiego statku są ogromne i już kiedyś próbowano zrealizować takie przedsięwzięcie, ale ze względów finansowych zrezygnowano. - Zrobiłem to, ponieważ chciałem przeżyć niezwykłą przygodę. Zależało mi też, żeby zebrać pieniądze na jeden z wojennych statków, by w 75. rocznicę lądowania Amerykanów w Normandii ponownie powrócił on tam - podkreślił 93-letni Ernie Andrus.

 

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ