Frank Lampard po zakończeniu kariery piłkarskiej chce zostać Ironmanem

Angielski piłkarz, choć nie ogłosił oficjalnie zakończenia kariery, to zastanawia się coraz bardziej, żeby wystartować w Ironmanie - w najbardziej wymagającym dystansie.

38-letni Frank Lampard jest legendą Chelsea Londyn. Występował tam przez 13 lat. W tym czasie strzelił 209 bramek. Od 2016 roku reprezentuje New York City, ale coraz bliżej mu do piłkarskiej emerytury. Niedawno poinformował, co zamierza robić po zakończeniu kariery. Poważnie zastanawia się nad startem w Ironmanie. Przyznaje, że to szalenie trudny i wymagający dystans. Dodaje również, że opuszczając murawę chce pozostać w dobrej formie.

Zawodnicy startujący w Ironmanie mają do pokonania 3,8 km wpław, 180 kilometrów rowerem i na samym końcu biegną 42 km.

Na liczne pytania fanów o swój los, Frank odpowiada: - Bardzo chciałbym ukończyć Ironmana. Naprawdę bardzo bym chciał! Dodał również, że: - Zawsze miałem wielki szacunek do ludzi, którzy tego dokonali. 

W swoich wypowiedziach piłkarz podkreśla, że triathlon przeżywa właśnie swój rozwój. - To bardzo trudny wytrzymałościowo wyścig, który obecnie jest bardzo popularny, dużo bardziej niż był wcześniej. Po zakończeniu kariery, po małym odpoczynku mógłbym spróbować go ukończyć - mówi Lampard.

Jeżeli piłkarz rzeczywiście zdecyduje się na start, będzie należał do nielicznej grupy sportowców, którzy po zakończeniu kariery, zdecydowali się na taki krok. W grupie sportowców, którzy postanowili wziąć udział w Ironmanie są: baseballista Eric Byrnes, gwiazda futbolu Hines Ward czy panczenista Apollo Ohno.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ