Pierwszy raz w historii Polak wygrał morderczy Spartathlon!

Andrzej Radzikowski jako pierwszy Polak w historii wygrał bieg Spartathlon Ultra Race.

Andrzej Radzikowski jest Ambasadorem NCR Masters Team i to on zwyciężył Spartathlon Ultra Race. Polak miał do pokonania 246-kilometrową trasę, która prowadziła z Aten do Sparty. Dokonał tego w czasie 23 godzin 1 minuty i 13 sekund. Taki czas pozwolił Andrzejowi stanąć na najwyższym podium i cieszyć się wygraną.

PolskaBiegaPolskaBiega Andrzej Radzikowski

Bieg rozpoczął się 29.09.2016 r. o godzinie 6:00. Jak piszą na oficjalnej stronie biegacza:

Andrzej biegł równo i miarowo, utrzymując stałe tempo zaliczał kolejne punkty kontrolne. W Koryncie był już na ósmej pozycji i zaczął powoli wyprzedzać pozostałych zawodników. Po 140 kilometrach trasy zajmował czwartą pozycję, a od punktu kontrolnego CP 40 coraz szybciej wyprzedzał innych biegaczy. Po zapadnięciu zmierzchu w pięknym stylu pokonał górę Parthenio (zwaną górą Sangas, 1200 m n.p.m.). Od około 160 kilometra był już liderem wyścigu i stale zwiększał swoją przewagę, względem pozostałych biegaczy stanowiących czołówkę biegów ultra na świecie.

PolskaBiegaPolskaBiega andrzejradzikowski.pl

Warto wiedzieć, że to właśnie Spartathlon jest zaliczany do najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. A tak się złożyło, że ten morderczy dystans bez problemu pokonał Polak - Andrzej Radzikowski.