Elegancko na mecie. Jak biegać z klasą i pomagać innym?

Darek Laksa pobiegnie na półmaratonie w Krakowie w niecodziennym stroju.

Darek Laksa jest biegaczem, który głównie znany jest z projektu "7 kontynentów - 7 maratonów - 7 szkół". To właśnie on będzie jednym z uczestników 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że sportowiec pobiegnie ubrany w garnitur. Inicjatorzy pomysłu mówią o tym, że zrodził się wspólnie i ma być przede wszystkim dobrą zabawą. 


Należy pamiętać, że dobra zabawa to nie wszystko – podczas biegu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz chorych dzieci z Krakowa. Dariusz Laksa – na co dzień wychowawca internatu w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu – jest znany z tego, że realizując swoje sportowe pasje, pomaga innym. Jego projekt „7 kontynentów – 7 maratonów – 7 szkół” zakłada przebiegnięcie siedmiu maratonów na siedmiu kontynentach. Celem jest zaopatrzenie bytomskich szkół podstawowych w brakujący sprzęt sportowy.

 

Darek zlicytował także swoje medale na rzecz chorych sióstr - Zuzi i Mai, z którymi uczestniczy w charytatywnym projekcie zdobycie korony maratonów polskich pchając Zuzię na wózku jednocześnie zbierając na kosztowną operację chorej dziewczynki w Stanach Zjednoczonych.

Jak sam zapowiedział na swoim Facebooku:

TO NIE KONIEC DZIAŁAŃ CHARYTATYWNYCH!!TO DOPIERO POCZĄTEK......
 

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ