Poruszający film, który odnosi się do walki kobiet o swoje prawa [WIDEO]

Emma Watson, znana aktorka, opublikowała na swoim Facebooku film, który porusza ważną kwestię społeczną.

"Hurdles" - film kampanii The Global Citizen nawiązuje do walki kobiet o swoje prawa. Walka natomiast jest porównana do rywalizacji podczas biegu przez płotki. Samo nagranie zaczyna się od słów, które wypowiada Emma Watson:

Dziewczyny i kobiety zawsze trafiały na przeszkody, ale nigdy nas to nie zdołało zatrzymać.

Olimpiada w Tokio. Rok 1964. Na filmiku widzimy lekkoatletki, które przygotowują się do biegu. Start jest tutaj kluczowy, ponieważ można porównać go do początku historycznej walki. Zawodniczki są zdeterminowane i silne. Na bieżni pojawiają się mistrzynie lekkoatletyczne z różnych krajów. Nie mogło zabraknąć tam Polki - Teresy Ciepły. 

Nagranie porusza kluczowe kwestie. Aktorka opowiada o tym, że kobiety kiedyś nie miały praw wyborczych, dostępu do edukacji, a nawet nie mogły uczestniczyć w igrzyskach olimpijskich. Życie wyglądało zupełnie inaczej. Za sprawą nieprzerwanej batalii - bo tak można to określić - kobiety doprowadziły do zupełnie innego ładu i porządku.

W tym wypadku pada kilka kluczowych dat:

- w 1893 roku Nowa Zelandia dała prawa wyborcze kobietom,

- w 1900 roku w Paryżu kobiety mogły rywalizować na olimpiadzie,

- w 1963 w Ameryce wprowadzono ustawę, która traktowała o równych wynagrodzeniach dla kobiet.

Choć do dnia dzisiejszego kobiety osiągnęły bardzo dużo, to jest jeszcze mnóstwo do zrobienia. W 0:28 sekundzie pojawiają się napisy:

PolskaBiegaPolskaBiega Screen Hurdles

 

"15 milionów nieletnich panien młodych"

"62 miliony dziewczyn, które nie chodzą do szkoły"

"1 na 3 kobiety są ofiarami przemocy"

Pamiętajmy, że bieg wciąż trwa i nie można się zatrzymać. Należy walczyć o najważniejsze wartości, do których zalicza się między innymi równość. Świat niesie mnóstwo zagrożeń, ale w silnej grupie, można zdziałać wiele.

Nagranie błyskawicznie rozprzestrzeniło się po sieci. Dziś to już ponad 90 tysięcy polubień i około 17 tysięcy udostępnień. W poście aktorka napisała, że jest niezwykle podekscytowana tym nagraniem, w który miała wkład.

Porównanie do sportu okazuje się być - według nas - strzałem w dziesiątkę. A ilość wyświetleń i pozytywnych komentarzy tylko to potwierdza.

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ