Robert Korzeniowski przebiegł maraton w Nowym Jorku. Jego czas robi wrażenie!

Robert Korzeniowski, polski lekkoatleta, chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski świata i Europy pobiegł w maratonie w Nowym Jorku.

W niedzielę (6.11.2016) odbył się legendarny New York City Marathon. Korzeniowski tuż po dotarciu na metę napisał na swoim Facebooku:

2h47:53 - tyle czasu potrzebowałem by zmierzyć sie z fantastyczna ,ale arcy trudna trasa Maratonu Nowojorskiego. Końcówka biegu jest tak pofałdowana , ze biegnąc ostatnie 7 km miałem przed oczyma obrazy z ubiegłotygodniowego Pucharu w Arłamowie. Teraz czekam na moich dzielnych towarzyszy z Teamu RK Athletics i już mam apetyt na Bieg Niepodległości w Warszawie

Maraton odbywa się od 1970 roku, jedynie z przerwą w 2012. Od 1976 roku do dnia dzisiejszego bieg odbywa się w okręgu Staten Island, Brooklyn, Queens, Bronx i Manhattan. 

W tym roku wystartowało ponad 50 tys osób ze 110 krajów. Wśród mężczyzn zwyciężył Ghirmay Ghebreslassie z czasem 2:07:51. Natomiast po raz trzeci najszybszą kobietą  okazała się Kenijka Mary Keitany (2:24:26). 

Nie mogło zabraknąć również emocji na mecie. Spójrzcie tylko na te finisze:

WIĘCEJ PODOBNYCH HISTORII ZNAJDZIESZ TUTAJ