CITY TRAIL wystartował w Warszawie!

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Czwarta edycja tych przełajowych piątek w Warszawie rozpoczęła się w niedzielę, 9 października. Spośród 655 uczestników, którzy stawili się na linii startu najlepszym okazał się Łukasz Oskierko. Wśród pań triumfowała Edyta Rybacka. W zawodach wzięła udział Ambasadorka cyklu - dziennikarka Beata Sadowska, która startowała w barwach kampanii ?Kleszczowe Zapalenie Mózgu - Szczepimy! Zapobiegamy!?.

Niedzielny wynik Łukasza Oskierki to 15:30. Na drugiej pozycji bieg ukończył Mikołaj Raczyński (15:58), a trzeci był Daniel Mikielski (16:01). Edyta Rybacka potrzebowała na pokonanie 5-kilometrowej trasy 19:01. Drugą zawodniczką na mecie była siostra bliźniaczka zwyciężczyni - Joanna Rybacka (19:38), a trzecie miejsce zajęła Weronika Zielińska (20:07).

Pierwszy bieg CITY TRAIL w WarszawiePierwszy bieg CITY TRAIL w Warszawie Karolina Krawczyk

Łukasz Oskierko to czołowy biegacz-amator w naszym kraju. Łączy intensywny trening biegowy z pracą na pełen etat. Jego rekord życiowy w maratonie to 2:23:48. – Wcześniej nie udało mi się pobiec w CITY TRAIL, ale w tym sezonie chcę wpleść te zawody w plan treningowy i zaliczyć cały cykl. To będą mocne treningi, ale też wiem już dziś, że będę nastawiał się na wygraną w każdym biegu, a pierwszy cel to rekord trasy – nie ukrywa zwycięzca tegorocznego biegu na 5km, który towarzyszył Maratonowi Warszawskiemu. - Jestem w mocnym treningu, bo za tydzień biegnę półmaraton i powalczę o wynik, zatem dzisiaj miałem nogi jak z betonu. Dodatkowo kilka dni temu się przeziębiłem, jeszcze w piątek miałem gorączkę, a mimo to ten start pokazał, że jestem w całkiem niezłej dyspozycji.

Beata Sadowska to propagatorka zdrowego i aktywnego trybu życia. Jak podkreśla – uwielbia bieganie w lesie, z dala od miejskiego zgiełku. – Ja kocham biegać w zieloności, więc dzisiejsze zawody to czysta frajda. Nie ścigam się z wielu powodów: bo wyrosłam ze ściągania się, bo mam zero regeneracji, bo mam dwoje małych dzieci, a jednego półrocznego smyka, więc wiadomo jak to jest – mówiła na mecie Beata.

Pierwszy bieg CITY TRAIL w WarszawiePierwszy bieg CITY TRAIL w Warszawie Karolina Krawczyk

Kampania szczepkleszcz.pl, którą promuje Beata Sadowska jest skierowana głównie do osób aktywnych, które uprawiają sporty plenerowe. Są one bowiem najbardziej zagrożone atakami kleszczy, które przenoszą groźne dla zdrowia wirusy. Kleszczowe Zapalenie Mózgu to choroba, na którą nie ma leku, ale istnieje skuteczna profilaktyka w postaci szczepień ochronnych. – Nie ma co rezygnować z aktywności, która jest dla nas przyjemnością. Dla mnie bieganie w naturze jest jedyną formą biegania, która tak naprawdę mi sprawia frajdę. Nie wyobrażam sobie, że biegam na siłowni, na bieżni, w tym huku, łomocie i w zamkniętej przestrzeni. Także muszę pamiętać o tym, że są takie paskudy - kleszcze, które mogą mi zrobić krzywdę i po prostu się przed nimi chronię – podkreśla Beata Sadowska.

Zanim na trasę wyruszyli dorośli swoje zawody miały dzieci startujące w CITY TRAIL Junior. To rywalizacja dla najmłodszych adeptów biegania, którzy startują na dystansach od 300m do 2km. W pięciu kategoriach wiekowych pobiegło łącznie blisko 250 dzieci.

Pierwszy bieg CITY TRAIL w WarszawiePierwszy bieg CITY TRAIL w Warszawie Karolina Krawczyk

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to przełajowe 5-kilometrowe biegi, które odbywają się w Lesie Młociny w okresie jesienno-zimowym. Edycja 2016/2017 potrwa do 12 marca 2017. W tym czasie odbędzie się sześć biegów. Kolejny jest zaplanowany na 6 listopada. Terminy następnych to: 4 grudnia 2016, 8 stycznia 2017, 5 lutego 2017 i wspomniany już 12 marca 2017.

Poza Warszawą biegi są organizowane również w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście i Wrocławiu. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Copyright © Agora SA