Plebiscyt CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku!

W poniedziałek, 30 stycznia rusza głosowanie w pierwszej edycji Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku. Tytuł ten zdobędzie zawodnik (lub zawodniczka), który wystartował w przełajowych biegach CITY TRAIL co najmniej dwa razy w roku 2016, ale przede wszystkim osiągał sukcesy w swojej specjalizacji. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 2000 zł w gotówce.

Kandydaci

Kandydatów do tytułu Najlepszego Biegacza CITY TRAIL w 2016 roku jest dziesięciu. Nominacje zostały przyznane za osiągnięcia na biegowych trasach niezależnie od specjalizacji zawodnika. - Braliśmy pod uwagę wyniki ze wszystkich możliwych imprez biegowych: zawodów na bieżni, biegów ulicznych, biegów górskich, biegów ultra. Co ważne, kandydat nie musiał potwierdzić wysokiej formy podczas naszych imprez, warunkiem był jedynie udział w minimum dwóch naszych biegach w 2016 roku – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator cyklu CITY TRAIL.

Do tytułu Najlepszego Biegacza CITY TRAIL w 2016 roku zostali nominowani:

Dariusz Boratyński

Darek BoratyńskiDarek Boratyński City Trail

Medalista Mistrzostw Polski Juniorów – na 5000m (brąz) i w przełajach (srebro). Zajął bardzo dobre – 23. miejsce w przełajowych mistrzostwach Starego Kontynentu.

Agnieszka Gortel-Maciuk

Agnieszka Gortel-MaciukAgnieszka Gortel-Maciuk Michal Garczarczyk

Zwyciężczyni maratonu w Poznaniu (2:35:41). Siódma zawodniczka prestiżowego maratonu w Houston (2:33:19). Wysoka forma utrzymywana od wielu lat.

Artur Jabłoński

Artur JabłońskiArtur Jabłoński Piotr Dymus

Świetnie łączy starty na stosunkowo krótkich dystansach z biegami ultra i górskimi. W 2016 roku zwyciężył w Supermaratonie Gór Stołowych, biegu na dystansie 64km podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy oraz w biegu Gorce Trail (43 km).

Monika Kaczmarek

Monika KaczmarekMonika Kaczmarek City Trail

Wysoka forma potwierdzana w wielu biegach ulicznych w trakcie sezonu. Trzecia zawodniczka mistrzostw Polski w maratonie (2:55:04).

Artur Kern

Artur KernArtur Kern Karolina Krawczyk

Nominacja za złoty medal Halowych Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie 3000m.

Aneta Konieczek

Aneta KonieczekAneta Konieczek Bartek Obrzut

W 2016 roku ustanowiła rekord Polski juniorów dystansie 3000m z przeszkodami (10:00,58). Złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów na 2000 z przeszkodami, srebrna na 1500m, brązowa podczas przełajowych mistrzostw kraju w swojej kategorii wiekowej. Zajęła 9. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów na dystansie 3000m z przeszkodami oraz 21. miejsce w przełajowych mistrzostwach Europy.

Angelika Mach

Angelika MachAngelika Mach Karolina Krawczyk

Nominacja za brązowy medal mistrzostw Polski seniorów na 10000m oraz za ukończenie ORLEN Maratonu jako pierwsza Polka (2:37:13). Dwukrotnie poprawiała rekord warszawskiej trasy CITY TRAIL.

Dominika Napieraj

Dominika NapierajDominika Napieraj Piotr Dymus

Nominacja za wartościowe wyniki na dystansach 3000m – 9:04,54, 10km – 32:22 (Manchester), w półmaratonie – 1:12:07 (Lizbona) oraz debiut w Diamentowej Lidze (Birmingham). Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów na 5000m.

Artur Olejarz

Artur OlejarzArtur Olejarz City Trail

Jako jedyny został nominowany za sukcesy w CITY TRAIL – niekwestionowane zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w dwóch miastach: Olsztynie i Szczecinie (10 wygranych biegów), poparte wartościowymi wynikami w biegach ulicznych, m.in. 14:26 na 5km w Biegu Ursynowa.

Tomasz Osmulski

Tomasz OsmulskiTomasz Osmulski City Trail

Wielokrotny zwycięzca biegów ulicznych. Nominacja za brązowy medal przełajowych Mistrzostw Polski Seniorów.

Nagrodą główną za tytuł Najlepszego Biegacza CITY TRAIL w 2016 roku będzie nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł. Zawodnicy, którzy zajmą miejsca 2-5 dostaną nagrody w wysokości 500 zł. Każdy będzie uhonorowany pamiątkową statuetką. Wręczenie nagród odbędzie się podczas ceremonii kończących edycję.

Dwuetapowe głosowanie

Głosowanie w plebiscycie będzie podzielone na dwa etapy. Pierwszy odbędzie się na facebook’owym profilu CITY TRAIL. Post konkursowy ze zdjęciami każdej z nominowanych osób zostanie opublikowany w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 9:00 i to będzie początek głosowania. Oddanie ważnego głosu polega na kliknięciu któregokolwiek z dostępnych przycisków reakcji (np. „Lubię to”) pod zdjęciem kandydata. Na podstawie liczby kliknięć zostanie stworzona klasyfikacja, w której kandydatom zostaną przyznane miejsca od 1. do 10. Za przyznane miejsce kandydaci otrzymają punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. 5. Głosowanie potrwa do 9 lutego do godz. 22:00.

Drugi etap to głosowanie jury, które ustali swoją klasyfikację i na jej podstawie również zostaną przyznane punkty: 1. miejsce – 10 punktów, 2. miejsce – 9 punktów, … , 10. miejsce – 1 punkt. Jury będzie sugerować się własnym subiektywnym zdaniem, a także komentarzami uczestników plebiscytu. Pięć osób, które napiszą najciekawsze komentarze zachęcające do oddania głosu na kandydata zostanie nagrodzonych oficjalnymi kubkami CITY TRAIL.

Plebiscyt City TRAILPlebiscyt City TRAIL City TRAIL

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 13 lutego o godz. 12:00 na stronie www.citytrail.pl oraz na profilu cyklu na Facebooku.

- Pomysł stworzenia atrakcyjnej formy pokazania czołowych zawodników startujących w naszym cyklu kiełkował w naszych głowach od wielu miesięcy. Teraz wprowadzamy go w życie! Bardzo jestem ciekaw, jakim zainteresowaniem będzie cieszyć się głosowanie. Mamy oczywiście nadzieję, że dużym, a formuła, która opracowaliśmy sprawdzi się i przyniesie założone cele – przyczyni się do popularyzacji biegów przełajowych jako świetnego środka w treningu biegowym oraz pomoże nam zaprezentować czołowych zawodników biorących udział w zawodach Grand Prix CITY TRAIL – podkreśla Piotr Książkiewicz.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Zawody odbywają się na dystansie 5 km w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Są imprezami skierowanymi zarówno do osób biegających regularnie, trenujących w klubach, jak i amatorów oraz biegających zupełnie rekreacyjnie. W biegach nie ma limitów czasu na pokonanie trasy, ani limitów miejsc. W poprzedniej edycji CITY TRAIL wystartowało łącznie 9467 dorosłych biegaczy, którzy linię mety mijali 28 566 razy. W ramach każdej imprezy są organizowane również biegi dziecięco-młodzieżowe na dystansach od 300m do 2km. Organizatorem CITY TRAIL jest Stowarzyszenie Sport dla Każdego. Główni Partnerzy cyklu to Nationale-Nederlanden, Salomon, Suunto, Etixx i Polskabiega.pl.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Głosowanie będzie odbywać się na profilu imprezy na Facebooku.