Będzie mokro, błotniście i ekstremalnie - Sprawdź, jaki będzie Runmageddon Kraków

Dwa dni sportowych zmagań, 6 formuł ekstremalnych biegów z przeszkodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz prawdziwie malownicze trasy biegowe - taki będzie Runmageddon Kraków. W dniach 11-12 maja br. fani biegów ocr-owych oraz mali i duzi pasjonaci niecodziennych wyzwań spotkają się nad zalewem Kryspinów, w Liszkach pod Krakowem, by razem przeżyć emocjonującą, sportową przygodę i pokonać ekstremalny bieg z przeszkodami.

- Zalew Kryspinów pozwala przygotować fantastyczne trasy! Pełne wody, piasku, błota, czyli tego na co wszyscy startujący w wiosennym Runmageddonie, czekamy. Liczymy, że będzie piękna pogoda i, że jak w roku poprzednim wszyscy będziemy się fenomenalnie bawić. Całe rodziny będą mogły przyjechać do Liszek, żeby zmierzyć się z naszą sportową przygodą. Dla każdego niezależnie od wieku przygotujemy coś specjalnego. - mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

RunmageddonRunmageddon RunmageddonHitem krakowskiej edycji będzie formuła 6-kilometrowego dystansu najeżonego ponad 30 przeszkodami, którą uczestnicy pokonywać będą w ciemnościach. „Nocny Rekrut”, bo o nim mowa, rozpocznie się o godzinie 20:45, kiedy to wystartuje pierwsza seria biegaczy.  Drogę uczestników oświetlać będą jedynie lampki umieszczone na czole, a oni niezłomnie, w ciemnościach trasy najeżone przeszkodami. Startujący po ciemku zjadą na zjeżdżalni prosto do wód podkrakowskiego zalewu, będą nurkować pod kajakami, wspinać się na liczne ścianki lub też czołgać pod zasiekami.

RunmageddonRunmageddon Runmageddon

Podczas krakowskiego wydarzenia dzieci, młodzież oraz dorośli będą mogli stanąć twarzą w twarz z ekstremalnym wyzwaniem Runmageddonu. Młodzież po 16 roku życia (za osobistą zgodą rodzica) i dorośli mają do dyspozycji aż trzy formuły Runmageddonu.: najłatwiejsze, bo 3-kilometrowe Intro z 15 przeszkodami oraz nieco trudniejszą formułę Rekrut dzienną i nocną (6 kilometrów, 30 przeszkód). Osoby, które ukończyły już 18 lat i mają apetyt na duże, sportowe wyzwania będą mogły wystartować w Classic’u czyli biegu o dystansie 12 kilometrów, naszpikowanym ponad 50 przeszkodami.Organizator przygotuje także specjalne trasy dla dzieci i młodzieży. W jednokilometrowym Runmageddonie Kids z 10 przeszkodami zmierzyć się bedą mogły dzieci w wieku od 4-11 lat. Mali Runmageddończycy wybiegać będą w trzech grupach wiekowych ( 4-5, 6-8 lat oraz 9-11 lat) tak, by przeżywając tę niesamowitą przygodę, czuć jak największy komfort startu.  W Runmageddonie Junior wystartować będą mogli śmiałkowie w wieku 12-15 lat. Specjalnie dla nich przygotowana będzie formuła łącząca elementy z tras dla dzieci i tych dla dorosłych.

RunmageddonRunmageddon Runmageddon

Zapisy poprzez stronę do udziału w Runmageddonie Kraków potrwają do 9 maja 2019 roku. Osoby, które nieco później zdecydują się przeżyć swoją sportową przygodę właśnie w Liszkach pod Krakowem, będą mogły zakupić pakiet startowy na miejscu w godzinach pracy Biura Zawodów