Nocny Runmageddon w morskim stylu

Po zachodzie słońca przemierzać piaski wydm zieleń parku, kąpać się w morskiej wodzie i do tego pokonywać zmyślne przeszkody - to jest jedno z marzeń każdego Runmageddończyka szukającego inspirujących, nowych wrażeń. Takie wyzwanie specjalnie dla osób lubiących niecodzienne przygody zaplanował organizator Runmageddonu Gdynia i umożliwił chętnym wzięcie udziału w nocnym, morskim Rekrucie.

Już za chwilę w Gdyni na terenie parku Kolibki i plaży miejskiej odbędzie się morski, ekstremalny bieg z przeszkodami. Jedną z głównych atrakcji wydarzenia będzie 6-kilometrowa formuła Rekrut z ponad 30 przeszkodami, którą uczestnicy będą przemierzać nocą przy świetle lampek tzw. czołówek, żarzących się pochodni. Odważni, tuż po zmroku pokonywać będą stojące w morzu, na plaży, jak i w parku przeszkody Runmageddonu.

- Wrażenia nocnego Runmageddonu są mocne i bardzo emocjonujące. Wyobraźcie sobie, że startujecie po zmierzchu, a przed Wami przeszkody, które mimo ciemności, będziecie za chwilę pokonywać. Nie widząc zbyt wiele, kąpiecie się w wodzie, biegacie po plaży, pokonując konstrukcje, zasieki czy doły. Wspinacie się na pionowe ściany, kąpiecie się w lodowatej wodzie. To są wrażenia, których nie da ani gra komputerowa, ani nawet najlepszy film. Nocny Rekrut nad morzem to jest właśnie, co pozwala kolekcjonować wrażenia. - mówi Dyrektor Runmageddonu Gdynia Wojciech Dezydery Dardas.

Nocny Runmageddon w morskim styluNocny Runmageddon w morskim stylu Materiały prasowe

- Jeśli ktoś kocha wodę i sport, a do tego szuka wrażeń to z pewnością znajdzie je w Runmageddonie. Pamiętam swój pierwszy nocny Runmageddon w Sopocie w roku 2017, to co tam mnie spotkało, wykroczyło poza moje wyobrażenie o niesamowitej przygodzie - mówi Piotr, uczestnik Runmageddonu. -Było ekstremalnie, zabawnie i zjawiskowo, a do tego wśród startujących panowała niesamowita atmosfera. Pokonywaliśmy doły, nasypane góry, wczołgiwaliśmy się do przez rury do Bałtyku, a tam pokonywaliśmy ułożone na wodzie nadmuchane dętki opon. To doświadczenie spowodowało, że i w tym roku podejmę wyzwanie Nocnego Rekruta.

Runmageddon Gdynia zaplanowany jest na weekend 8-9 czerwca br. Udział w nim wziąć mogą dzieci, młodzież i dorośli. Dla najmłodszych w wieku 4-11 lat przygotowana będzie trasa Runmageddonu Kids z 10 przeszkodami. Młodzież między 12-15 rokiem życia będzie miała okazję sprawdzić się w formule Junior, czyli dwukilometrowym dystansie z ponad 15 przeszkodami. Dla debiutantów przygotowana będzie formuła Intro - trzykilometrowy odcinek z 15 utrudnieniami. Na osoby, o nieco większym apetycie na sportowe wyzwanie czekać będzie: Rekrut - 6-kilometrowy bieg z 30 przeszkodami. W tych dwóch formułach udział będą mogły wziąć osoby dorosłe oraz te po 16 roku życia, ale tylko za pisemną zgodą opiekuna prawnego. Dorośli będą mogli stanąć twarzą w twarz z najdłuższą formuła Classic, czyli z 12-kilometrowym odcinkiem najeżonym 50 przeszkodami.

Więcej informacji znajdziecie tutaj