Tylko dla Harpaganów! Nowe wyzwanie Runmageddonu

12 godzin tyle trwać będzie nowe wyzwanie Runmageddonu, który już od 5 lat stawia przed Polakami niecodzienne, sportowe wyzwania. Nowa formuła, która odbędzie się 1 września podczas Runmageddonu Silesia JSW S.A. będzie prawdziwym, wymagającym sprawdzianem dla najlepszych sportowców.

Przez 12 godzin, chętni którzy zdecydują się na start, będą pokonywać pętlę 12 kilometrowej formuły Classic naszpikowanej 50 przeszkodami. Rozpoczną swój bieg o 7:00 a zakończą go o 19:00, ile w tym czasie pokonają okrążeń?  Ile razy zmagać się będą z konstrukcjami Runmageddonu, o tym przekonać będzie można się dopiero podczas Runmageddonu Silesia JSW S.A.  Jednak, zawodnicy Runmageddonu, którzy często pokonują jego trasy przewidują, że najlepsi okrążą 12 kilometrową pętlę około 5 razy, a większość pokona ją trzykrotnie. Formuła 12 h to wyzwanie  dla pasjonatów sportu i aktywności fizycznej, ale tych kondycyjnie przygotowanych.  Co prawda odbywa się ona w standardzie serii Open czyli uczestnicy mogą przy niektórych przeszkodach zamiast ich pokonywać, robić po prostu karne burpeesy  tzw. Padnij Powstań, ale faktem jest, że będzie to niezwykle wymagająca konkurencja sportowa, podczas której stracą dużo sił. Na szczęście, dbając o dzielnych Runmageddończyków organizator w trakcie biegu przewidział strefy regeneracyjne, które pozwolą im odetchnąć i nabrać sił, by dalej kontynuować swój udział.

Bieg 12 h to tylko jedna z formuł górniczego Runmageddonu Silesia JSW S.A., który odbędzie się w Kopalni Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice” Ruch „Szczygłowice” . Podczas kończącego wakacje weekendu chętni będą mogli zmierzyć się także z formułami:  INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) w niecodziennym górniczym klimacie. Wyzwanie sportowe przewidziano także dla najmłodszych. W pierwszym dniu eventu, 31 sierpnia, dzieci w wieku od 4-11 lat staną w szranki na dedykowanej dla nich trasie KIDS. Kilometrowa trasa z 10 przeszkodami z pewnością wywoła uśmiechy zadowolenia i pozostawi w pamięci niezapomniane wrażenia! Dla starszych (12-15 lat) natomiast Organizator przygotował dwukilometrowe wyzwanie, które urozmaici aż 15 różnych przeszkód.

Więcej informacji o evencie oraz zapisy dostępne są na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-silesia-jsw-s-a-31-08-2019